• Próbnik kolorów
  • Rodzaje znakowania
  • Najczęstsze pytania
  • Jak przygotować własny projekt?

Próbnik kolorów

Wszystkie produkty są wykonywane z filcu poliestrowego o grubości 3 mm. Poniżej znajdziecie Państwo próbnik kolorów. Do wyboru jest 20 odcieni filcu. Kolory poniżej są tylko poglądowe i nie oddają do końca faktycznego koloru filcu. Proponujemy zamówić próbnik kolorów lub kliknąć w obrazek poniżej aby uzyskać więcej informacji na temat kolorów.

Rodzaje znakowania

Produkty z filcu poliestrowego idealnie nadają się pod znakowanie. Dysponujemy własnym zapleczem technicznym, dzięki czemu możemy Państwu zaproponować najwyższą jakość i krótkie terminy realizacji.

Grawerowanie

Najczęściej wybierana metoda znakowania. Grawerowanie to wypalanie cienkiej warstwy filcu, w związku z tym efekt jest zalezny między innymi od koloru filcu oraz mocy grawerowania. Grawer jest najlepiej widoczny na jasnych kolorach filcu.

Nacinanie logotypu

Kolejną często stosowaną metodą jest nacięcie logotypu w filcu. W przypadku tej metody logotyp jest delikatnie obrysowany na filcu.

Wycinanie logotypów

Metoda bardzo podobna do nacinania, używana jest jednak większa moc lasera, dzieki temu logotyp jest wycięty "na wylot" w filcu.

Nadruk

Jeżeli zależy Państwu na zachowaniu kolorystyki logotypu proponujemy nadruk. Tą metodą możemy nadrukować dowolny logotyp, nie tylko w pełnych kolorach ale również grafiki z przejściami tonalnymi.

Najczęstsze pytania


Gdzie odbywa się produkcja?

Wszystkie prezentowane produkty są naszej produkcji. Nie importujemy gotowych produktów z Chin, całość produkcji od pomysłu przez projekt aż do ostatecznej wersji odbywa się w naszej firmie w Krakowie. Dzięki temu możemy zagwarantowac najwyższą jakość.

Dlaczego grawer jest bardziej widoczny na jasnych kolorach?

Grawerowanie logotypów na filcu to w uproszczeniu wypalanie cienkiej warstwy filcu. Grawer zawsze będzie ciemniejszy niż bazowy kolor filcu, dlatego najładniejszy efekt graweru jest na jasnych kolorach. Na ciemniejszych kolorach można zastosować nadruk aby logotyp był bardziej widoczny.

Jakie są minimalne ilości do zamówienia?

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie i tak też je wyceniamy. Specjalizujemy się w dużych dostawach, mimo tego większość wzorów można zamawiać już od 30-50 szt. Zachęcamy do wysłania mailowego zapytania w razie zainteresowania konkretnym produktem.

Czy pobrudzony filc można wyczyścić?

Nasze produkty sa wykonane z wysokogatunkowego filcu poliestrowego nadającego się do prania w pralce. Temperatura prania 30 stopni oraz program specjalny dla tkanin delikatnych (syntetycznych). Oczywiście filc można również wyprać ręcznie. Filc mozna prasować w niskiej temperaturze (1 kropka na żelazku).

Jak przygotować własny projekt?

Jeżeli gotowy projekt na wybrany przez Państwa produkt nie spełnia oczekiwań możemy przygotować dla Państwa projekt indywidualny zawierający np. kształt logotypu lub Państwa produktu. Jak to zrobić? To na prawde proste. Zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z naszym działem projektowym. Wystarczy wysłać nam zdjęcie lub po prostu opisać jak dany produkt ma wyglądać a my przygotujemy profesjonalną wizualizację.

Drugim sposobem jest wysłanie nam przygotowanego przez Państwa projektu wektorowego. Projekt należy zapisać w formacie PDF, EPS lub Corel do wersji X3. W projekcie wszystkie czcionki powinny być zamienione na krzywe, kolory powinny odpowiadać naszemu próbnikowi, skala 1:1. Po przesłaniu do nas projektu, sprawdzimy jego poprawność i odeślemy ostateczną wizualizację.